některé funkce popsané v tomto dokumentu nemusí být dostupné u všech modelů. Vždy si zkontrolujte, zda danou funkci vaše vířivka má.
Jak testovat proudový chránič GFCI/RCD?
Vaše vířivka je vybavena proudovým chráničem GFCI/RCD, který je umístěn na konci elektrického kabelu. Tento proudový chránič musí být před každým použitím vyzkoušen a to následovně:
- Zapojte elektrickou zástrčku do zásuvky.
- zmáčkněte tlačítko RESET na proudovém chrániči.
- Zmáčkněte tlačítko TEST na proudovém chrániči. Indikátor proudového chrániče by se měl vypnut stejně jako elektrické zařízení vířivky. Pokud se proudový chránič nevypne a elektrické zařízení nezhasne, proudový chránič je vadný. V takovém případě vířivku nepoužívejte.
- Zmáčkněte tlačítko RESET na proudovém chrániči. Indikátor proudového chrániče by se měl zapnout. Pokud se tak nestane, proudový chránič je vadný. Vířivku nepoužívejte a kontaktujte elektrikáře.
Zavřít
Je možné vodu ve vířivce ohřívat nepřetržitě?
Ano, je to možné. Ujistěte se, že když se vířivka nepoužívá, je přikrytá víkem. Zároveň je třeba vodu ošetřit bazénovou chemií. Více informací získáte v manuálu nebo konzultací s výrobcem či prodejcem bazénové chemie.
Zavřít
Jak postupovat v případě, kdy je ohřev zapnutý a voda přesto není teplá?
Teplota vody ve vířivce se při ohřevu zvyšuje zhruba o 1-1,5oC za hodinu. Při prvním napuštění vodou, může ohřátí trvat až 20 hodin. Doba ohřevu závisí na počáteční teplotě vody a vnějších podmínkách.
Pokud se vám i po několika hodinách zdá, že se teplota vody nezvyšuje, nemusí to nutně znamenat poruchu ohřevu. K ohřátí vody je třeba dostatek času. Pokud se vířivka dlouhodobě nepoužívá, vždy ji zakryjte víkem.
Zavřít
Co dělat při ztrátě klíče k přezkám na víku vířivky? Čím je mohu odemknout?
K odemknutí či uzamčení přezek je možné použít malý rovný šroubovák či rovný tenký proužek z tvrdého materiálu.
Zavřít
Co dělat, když vířivka vyhazuje elektrické pojistky?
Podle manuálu vyzkoušejte, zda není vadný proudový chránič (RCD). Pokud je v pořádku, elektrický obvod může být přetížený. V takovém případě buď odpojte další elektrická zařízení z tohoto obvodu nebo vířivku zapojte do jiného. Pokud problém přetrvává, kontaktujte kvalifikovaného elektrikáře
Zavřít
Může být ohřev používán samostatně, aniž by byla aktivována filtrace?
Nemůže. Ohřev je napojen na filtrační pumpu, díky které dochází k cirkulaci vody přes topné těleso
Zavřít
Jak poznám, že je tělo vířivky správně nafouknuté?
Tělo vířivky nafoukněte tak, aby bylo na dotek pevné. Ke vzduchovému ventilu připojte tlakoměr.Ručička tlakoměru by se měla nacházet v zeleném poli, v takovém případě je vířivka nahuštěná správně.
Věnujte pozornost změnám teploty okolí. Vlivem nízkých teplot dochází ke smršťování vzduchu a tedy i ke snížení tlaku v těle vířivky - vířivku nikdy nedohušťujte. Jakmile teplota okolního vzduchu opět vzroste, vlivem rozpínání vzduchu znovu dojde ke zvýšení tlaku ve vířivce.
Při vysokých teplotách okolního prostředí pravidelně kontrolujte tlak ve vířivce. Pokud se ručička tlakoměru posune do červeného pole, upusťte malou část vzduchu, aby vlivem vnitřního tlaku nedošlo k poškození vířivky či víka.
Zavřít
Po 5 - 7 dnech používání došlo k úniku vzduchu z těla vířivky.
V důsledku změn teploty prostředí se vzduch ve vířivce přirozeně rozpíná a smršťuje, což má vliv na tlak uvnitř vířivky. Během horkých dnů se vzduch ve vířivce rozpíná a tlak se zvyšuje, zatímco během studených dnů se vzduch smršťuje a tlak ve vířivce klesá. Pokud toto nastane, nikdy vířivku či víko nedofukujte. Ujistěte se, zda je ventil zabezpečen a řádně uzavřen (viz. manuál). Pokud je tělo vířivky či víko velmi měkké, dofoukněte jej. Vířivku však nepřefukujte.
Zavřít
Co dělat, pokud dochází k úniku vzduchu?
Ujistěte se, že je ventil zabezpečen a řádně uzavřen. (viz. manuál). Poté se pokuste zjistit, zda nedochází k úniku vzduchu z těla či víka vířivky, k tomu je ideální mýdlová voda. Nastříkejte ji na švy či okolí ventilu. V místě, kde dochází k úniku, začnou se tvořit bublinky. K opravě použijte lepicí sadu na PVC.
Zavřít
Kde a na jakém povrchu lze vířivku umístit?
Vířivku lze instalovat v interiéru i ve venkovních prostorách. Povrch, kde bude vířivka umístěna, musí být rovný, hladký, bez nečistot a ostrých předmětů. Vířivka by měla být instalována v místech či nedaleko míst s vhodným odvodňovacím systémem. Je nutné zvážit nosnost plochy – vířivka se čtyřmi osobami naplněná vodou, váží zhruba 1 200 kg.
Zavřít
Je možné vířivku umístit na trávu, písek či zemitý povrch? Pokud ne, proč?
Vířivku na neumisťujte na trávu, písek či hliněný povrch, protože hrozí, že v průběhu používání dostanou do vířivky nečistoty. Určité druhy trav mohou prorůstat dnem vířivky. Dalším rizikem je poškození a únik vody z vířivky.
Zavřít
Lze nechat vířivku během zimního období venku?
Záleží na vnějším prostředí. Pokud se teploty v zimě pohybují pod 4°C, nenechávejte napuštěnou vířivku venku. Tělo vířivky může zmrznout a popraskat. Teplota vody ve vířivce by měla být vyšší než 4°C. Je třeba zamezit, aby nezamrzla voda uvnitř cirkulačního systému, filtrace a trubic. Pokud očekáváte nižší teploty, vířivku rozmontujte a uskladněte na suchém místě s teplotou nad bodem mrazu.
Zavřít
Jak vířivku správně čistit?
K čištění vnitřní stěny vířivky lze použít mycí houbu a jemný mýdlový roztok. Před napouštěním vody ji řádně opláchněte.
Zavřít
Jak často je potřeba měnit vodu ve vířivce?
Vodu ve vířivce je doporučeno měnit každé tři dny nebo v případě, kdy je voda zakalená a použití bazénové chemie je neúčinné.
Zavřít
Jak často je potřeba čistit a měnit filtrační vložku?
Filtrační vložku je doporučeno kontrolovat každý den a měnit ji podle potřeby.
Zavřít
Za jak dlouhou dobu dojde k ohřátí vody ve vířivce?
Teplota vody ve vířivce se při ohřevu zvyšuje o 1-1,5 °C za hodinu. Při prvním naplnění může trvat ohřev vody na maximální hodnotu až 20 hodin. Rychlost ohřevu závisí na počáteční teplotě vody a vnějších podmínkách. Ohřev vody se zpomaluje pokud:
- Teplota vnějšího prostředí je nižší než 10°C.
- Rychlost větru je vyšší jak 3,5-5,4m/s.
- Funkce bublátoru je zapnutá.
- Vířivka není uzavřena víkem.
Zavřít
Proč náhle poklesla teplota vody nebo voda nevydrží teplá?
Teplota vody závisí na teplotě okolí. Doporučujeme používat vířivku uvnitř pro optimální výkon. Následující faktory mohou způsobit pokles teploty vody:
- Chybějící podložka nebo kryt
- Nízká okolní teplota
- Silný vítr, pokud je vířivka venku
- Funkce bublinek je aktivována
Zavřít
Mohu použít filtrační vložky jiných značek?
Ne, filtrační vložka vyrobena jiným výrobcem nemusí fungovat správně a hrozí poškození vířivky
Zavřít
Proč nesvítí displej na ovládacím panelu?
Ujistěte se, že je pumpa zapnuta do elektrické zásuvky. Dále zkontrolujte, zda jde do zásuvky proud a proudový chránič je v pořádku. V případě potřeby otestujte chránič RCD. Pokud závadu neobjevíte, kontaktujte servisní centrum.
Zavřít
Proč se teplota zobrazena na ovládacím panelu liší od skutečné teploty vody?
Teplotní tolerance je cca +/- 2°C. Před vstupem do vířivky změřte teplotu vody.
Zavřít
Jak zapnout Hard Water System (systém změkčování vody)?
Systém změkčování vody funguje s filtrační pumpou ve chvíli, kdy je aktivována funkce filtrování vody.
Zavřít
Lze aktivovat sanitační systém a ohřev vody u tryskové vířivky současně?
Ne. Pokud je aktivován ohřev vody a později je spuštěn sanitační systém, ohřev bude automaticky vypnut. Ohřev začne opět fungovat, jakmile je ukončen sanitační proces. Pokud je nejprve aktivován sanitační systém a ohřev vody je spuštěn později, sanitační systém se automaticky vypne.
Zavřít
Je možné mít vířivku umístěnou celoročně na slunném místě?
Pří výběru místa pro vířivku zvolte stinné místo. V opačném případě může dojít k poškození vlivem vysokých teplot.
Zavřít