Nafukovací vířivky a možnost provozu v zimě
V naší nabídce naleznete jak nafukovací vířivky, které mohou být za určitých podmínek venku i v zimě, tak nafukovací vířivky, které v mrazu venku zůstat nemohou. Níže se dozvíte, jaké jsou možnosti uskladnění a provozu obou typů vířivek.
Jak naložit s nafukovací vířivkou, která nemůže přezimovat venku?
- Vypuštění a uskladnění
Primárně je potřeba nafukovací vířivku vypustit a vysušit. Pokud na dně stále zůstane malé množství vody, je nutné ho setřít čistým hadříkem nebo utěrkou. Zvláštní pozornost věnujte plastovému okraji na dně vířivky, kde se nacházejí otvory pro vodní bubliny. Jakmile je vířivka zcela vypuštěná a suchá, složte ji a zabalte do krabice. Tu pak následně uložte na suchém a nemrznoucím místě.
- Přesun do interiéru
Pokud máte tu možnost, lze nafukovací vířivku přemístit do interiéru a přes zimu ji dále používat. Při instalaci vířivky do interiéru je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože se zvyšuje riziko poškození koberců, podlah a nábytku. Proto je nutné zajistit odtok případné vyteklé vody a řádné odvětrání vlhkosti. Současně je nutné předem prověřit nosnost a zatížitelnost podlah.
- Možnost krátkodobého použití venku
I nafukovací vířivku, která není určena pro přezimování venku, je možné krátkodobě (například na víkend) použít venku. Je však nutné dát pozor na to, aby voda nezamrzla a led nepoškodil plášť vířivky.
Za jakých podmínek je možné používat nafukovací vířivku venku přes celou zimu?
Pro dlouhodobý provoz venku v zimě jsou určeny pouze některé modely nafukovacích vířivek, a to díky speciálně vyvinutému systému ANTI-ICING. Tento systém dokáže neustále dohlížet na stav nafukovací vířivky a hlídat bezpečnou úroveň teploty. Pokud teplota vody poklesne pod 1°C, ohřev se automaticky spustí, dokud teplota vody nestoupne na 3°C. Tato funkce zabrání vodě v zamrznutí a ochrání tak cirkulační systém, čerpadlo a trubky před poškozením.
Pokud budete venku instalovat nafukovací vířivku s ANTI-ICING systémem a vnější teplota bude nižší než 4°C, je nutné před nafouknutím nechat plášť vířivky aklimatizovat v teplé místnosti po dobu 24 hodin. Po nafouknutí je nutné vířivku ihned napustit vodou a zapnout ohřev.
Nafukovací vířivky, které jsou vhodné pro dlouhodový provoz v zimě, najdete ZDE.